Skip to main content
TEKNOLOJİ

Son teknolojiye sahip, tam
donanımlı bir diş kliniği.

svg+xml;charset=utf

Sizlere kalitenin en üst düzeyini yaşatmayı amaçlayan, lüks hastane standardında hizmet veriyoruz.

Gelişmiş sağlık teknolojilerimiz ve uzman doktorlarımız sayesinde, yerli ve yabancı hastaları en iyi şekilde tedavi edebilmenin getirdiği sorumluluğu bilerek ve benimseyerek dünya kalitesi standartlarında diş tedavisi sunuyoruz.

Volumetrik Tomografi

İmplant planlaması için hastanın kemik yoğunluğunu değerlendirme imkanı sunar. Bu değerlendirme için tomografi sonuçları beş boyutlu bilgisayar yazılımına aktarılarak diş hekiminin hasta için amaçlanan implantın boyut ve açısına göre en sağlıklı pozisyonunu belirlemesine olanak sağlar.

3Shape Trios 4® CAD-CAM Teknolojisi

Gülümsemenizi geri kazandırmak için mevcut dişlerinin kızılötesi görüntüsü alınır ve bilgisayar yazılımı kullanılarak yeni bir tasarım uygulanır. Bu sistemle yüksek kalitede porselen veneer, seramik kron, diş laminelerini ve kaplamalarını, Inley & Onley tedavilerini aynı gün içerisinde sağlıyoruz.

Diş Lazer Ekipmanları

Son teknoloji lazer ekipmanlarımız; diş çürüğünün giderilmesi, ağrının azaltılması, kök kanalının dezenfeksiyonu, diş eti renginin açılması, hassas dişlerde duyarlılığın azaltılması, doku istilasından sonra kanın pıhtılaşması, titanyum çerçevenin çoklu implantlara kaynaklanması, oral ülserlerin tedavisi, implantların dekontaminasyonu, diş cerrahı için kusursuz doğruluk sağlar ve işlem süresini azaltır.

Dijital Gülüş Tasarımı (DSD) Teknolojisi

Dijital Gülüş Tasarımında hastalarımıza özel tasarlanmış gülüş tasarımlarını tedavi öncesinde sunuyoruz. Hastanın beklenti ve ihtiyaçları, yaşı, altın oran simetrisi, yüz analizi, diş eti durumu ve seviyesi gibi tüm kriterleri dikkate alıyoruz. Sonrasında gülüş tasarımı tedavisinde kullandığımız en gelişmiş diş teknolojileri ile diş kaplamalarını teknisyenlerimiz dileğinize göre tasarlar.. En doğal seviyesinden, Hollywood Beyazına sınırsız renk kartelasından zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

 
 
 
 
 
1
1

Kliniğimiz, dijital gülüş tasarımında kullanılan tüm donanımlara ve estetik algoritmaları üretecek teknik kadroya sahiptir.

Trombosit Yönünden Zengin Plazma Platelet Rich Plasma (PRP)

Kişinin kendi kanından elde edilen PRP cilt altına küçük miktarlarda enjekte edilerek uygulanır ve kan dolaşımı ile taşınabilecek olan trombositten çok daha fazlası onarılması gereken bölgeye verilerek hızlı bir yenilenme sağlanır. Özellikle ağız ve sinüs boşluğu arasındaki kemik greftleme, sinüs lifting ve kemik defekti fistül onarımı gibi tedavi işlemlerinde kullanılır.

Genel Anestezi Hizmetleri

Kliniğimizde diş fobisi olan hastalar için genel anestezi uygulanan tam fonksiyonlu iki ameliyathane bulunuyor. Diş tedavisi sırasında hasta, tam nitelikli anestezistler ve hemşire asistanlarından oluşan bir ekip tarafından denetlenir ve profesyonel diş cerrahlarımız sağlıklı ve yeni bir gülümseme sağlamak için çalışır.

Panoramik Röntgen

Tüm ağzı tek bir görüntüde yakalamak için kullanır. Günlük pratikte yaygın olarak gerçekleştirilir ve takma dişler, diş telleri, çekimler ve implantların tedavisini planlamak için kullanılabilir.

All On Four®

İmplantdan hemen sonra diş protezi için gerekli ölçüleri alarak gerçekleştiriyoruz. EXOCAD yazılımını, ekstra oral tarayıcı ile birlikte kullanarak, tasarım hemen bir 3D yazıcıya aktarılır ve saatler içinde yeni bir kalıcı protez elde edilir.

Zoom Diş Beyazlatma

Tamamlanması iki saat veya daha fazla sürebilen diğer diş beyazlatma işlemlerine kıyasla, Zoom Diş Beyazlatma sistemi sadece bir saat içinde mükemmel sonuçlar verir.

Manyetik Mallet Ekipmanı

İmplant cerrahisi sırasında sinüs kaldırma, kemik sıkıştırma ve genişletme için kullanılır. Daha fazla kontrol sağlayan, kemiği koruyan ve hasta için mümkün olan en yüksek konforu sunan ekipmandır.

The Comfort-in TM Ağrısız – İğnesiz Enjeksiyon

Bu mucizevi ekipman, diş fobisi olan hastalar için bir nimettir. Herhangi bir iğneden arınmış olan hasta, iğne enjeksiyonlarıyla ilişkili ağrıyı hissetmeyecektir.

Piezoelektrik Ultrasonik Kemik Cerrahisi Sistemi

Ultrasonik titreşim sistemi, ağız ve çene cerrahilerinde ve dental implant cerrahisinde en güvenli ve etkili tedaviyi sağlar. Hastanın kemik yapısının bozulduğu durumlar için tasarlanmıştır.

Fizyodispenser Cihazı

Ekipman ile implant yerleştirilmeden hemen önce kemiği ve diğer sert dokular ayarlanabilir. Prosedür hızlıdır ve hasta için hem güvenli hem de rahattır.

Autoclave Otoklav

Otoklav sterilizasyon teknolojisi, diş hekimliği prosedürleri sırasında kullandığımız alet ve ekipmanları hijyenik olarak temizlemek için tasarlanmıştır.

Apex Locator Apeks Bulucu

Endodonti ekibimiz, tanısal radyografiye ek olarak, elektrik akımına karşı direnci kullanarak kök kanal boşluğunun uzunluğunu belirleyerek hastaya neredeyse ağrısız ve hızlı bir tedavi sunar.

Dünya kalite standartlarını esas alan Attelia’da, sizlere tam donanımlı sterilizasyon hizmeti ve hijyen garantisi sunuyoruz.

Hastalarımızın klinik bakımı ve sağlığı bizim için çok önemlidir. Çok sıkı hijyen politikaları izleyen sterilizasyon ve dezenfeksiyon tekniklerimiz en yüksek uluslararası standartları karşılar.

Kliniğimizde kullanılan tüm diş aletlerinin kullanım öncesi tamamen steril olarak hastalarımıza sunulur. Sıkı hastane yönergelerini izleyerek, özel olarak eğitilmiş personel, sterilize edilmiş öğeleri lekesiz temiz bir ortamda hava geçirmez şekilde mühürler.