Skip to main content

Gün içinde sıklıkla tüketilen çay, kahve gibi içecekler ya da diş bakımının aksatılması diş yüzeyinde renk değişikliklerine neden olabilir. Bu renk değişiklikleri tüm dişleri etkileyebileceği gibi sadece belli bölgelerde leke şeklinde de oluşabilir. Diş beyazlatma işlemi, oluşan bu renk farklılıklarının giderilmesi için sağlıklı dişlere uygulanabilen acısız bir işlemdir.

Pek çok kişi çeşitli nedenlerle dişlerde oluşan renk farklılıkları yüzünden gülerken dişlerini saklamak isteyebilir. Hatta öz güvenimiz üzerinde güçlü bir etkiye sahip olan bu durum başkalarıyla ilişki kurmaktan kaçınma noktasına kadar gelebilir. Günümüzde diş beyazlatma (bleaching) uygulamaları sayesinde hem daha beyaz dişlere hem de sıcak bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Alanında deneyimli hekim kadrosu sayesinde Antalya, diş beyazlatma uygulamalarının başarı ile uygulandığı illerin başında gelir. Antalya ilinde yaşayan veya diş beyazlatma uygulamaları için Antalya’yı tercih eden hastalarımızı Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerekli kontrollerden geçirdikten sonra daha beyaz dişlere sahip olmalarına yardımcı oluyoruz. Siz de diş beyazlatma yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Nedir? Nasıl Yapılır?

Kişisel bakımına ve dış görünüşüne önem veren insanlar için sağlıklı ve temiz görünen dişlere sahip olmak oldukça önemlidir. Bazı insanların dişleri genetik faktörlerin de etkisiyle hiçbir zaman tam anlamıyla beyaz olmayabilir. Bazı kişilerde ise çeşitli iç ve dış faktörlerin etkisiyle zaman içerisinde dişler eski beyaz görüntüsünü kaybedebilir. Tüketilen gıdalar, dişlere iyi bakmamak ya da kullanılan tütün ürünleri gibi nedenlerle dişlerde lekelenmeler ya da sararmalar meydana gelebilir. Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte dişlerde koyulaşma, diş minesinin incelmesi ile parlaklığın yitirilmesi de görülür.

Lekeli dişlere sahip olan kişiler bazı durumlarda daha beyaz dişlere sahip olmak için ev ortamında uygulanabilecek bitkisel yöntemlere yönelebilirler. Oysa bu yöntemler geçici bir çözüm sunar ve çoğu zaman dişlerin daha çok aşınmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu nedenle diş beyazlatma işleminin mutlaka bir hekim kontrolünde gerçekleştirilmesi önemlidir. Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde alanında deneyimli birbirinden değerli hekimlerimiz ile sizlere daha beyaz dişlere sahip olma imkânı sunuyoruz. Kliniğimizde diş beyazlatma uygulamaları sırasında hastanın ihtiyacına yönelik farklı teknikler de kullanabiliyoruz. Diş beyazlatma uygulamaları ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Kliniğimizde uyguladığımız başlıca diş beyazlatma yöntemleri aşağıdaki gibidir:

Ev tipi diş beyazlatma yöntemi: Ev tipi diş beyazlatma yöntemi sanılanın aksine tamamen hastanın evde uygulayabileceği bir yöntem değildir. Ev tipi diş beyazlatma yöntemi tercih edilen hastalarımızda öncelikle hekimlerimiz hastanın ağız ölçüsünü alır ve hastaya uygun diş beyazlatma plağı olarak da adlandırılan özel bir plastik ağızlık hazırlar. Ardından hastaya uygun olan beyazlatıcı özelliği bulunan bir jel reçete edilir. Ofis tipi beyazlatma yönteminden farklı olarak ev tipi beyazlatma işleminde hasta plastik ağızlığın içerisine beyazlatıcı jeli kendisi uygular ve ardından belirli bir süreliğine ağızlığı takar. Ofis tipi beyazlatma yöntemine göre daha pratik görünen bu yöntem genellikle renk değişikliğinin ileri seviyede olmadığı hastalara önerilir. Ev tipi diş beyazlatma yöntemi uygulanan hastaların tedavisi ortalama 1-2 hafta sürer.

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi: Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi ise tedavinin tüm sürecinin klinikte yürütüldüğü diş beyazlatma yöntemidir. Ofis tipi diş beyazlatma uygulamalarında tedavi, hekimlerimizin kontrolünde gerçekleştiği için hastanın dişlerine daha yüksek dozda hidrojen veya karbamid peroksit gibi beyazlatıcı özelliği bulunan maddeler uygulanabilir. Kliniğimizde hekimlerimiz diş beyazlatma işlemine başlamadan önce hastayı ağız ve diş sağlığı bakımından detaylı bir biçimde değerlendirir. Hastada açıkta diş kökü, diş eti iltihabı gibi sorunlar bulunması halinde öncelikle bu sorunları gidermeye yönelik tedavi uygulanır. Hastanın dişlerinde çay, kahve, sigara lekesi gibi lekeler varsa bu lekeler temizlenir. Ardından beyazlatıcı özelliği bulunan jellerin dudak, yanak gibi bölgelere temas ederek hastaya zarar vermesini önleyebilmek için hastanın dişleri özel maddelerle kaplanır, dudak ve dili jelin etkisinden korumak için ise özel bir ekipman kullanılır. Hasta hazır hale geldikten sonra hekimlerimiz hidrojen veya karbamid peroksit içeren beyazlatıcı jeli hastanın dişlerinin ön tarafına uygular. Günümüzde kullanılan jeller arasında ısı ve ışık ile daha etkili hale getirilebilen jeller bulunmaktadır. Lazerle diş beyazlatma yöntemi olarak da bilinen yöntemde ısı ve ışığın yardımıyla jeller aktif hale getirilir. Bunlardan hangisinin kullanılacağına hastalarımız ve hekimlerimiz birlikte karar verebilirler.

Kombine diş beyazlatma yöntemi: Kombine diş beyazlatma yöntemi evde ve klinikte diş beyazlatma yöntemlerinin bir kombinasyonudur. Kombine diş beyazlatma işlemleri hastalarımızın, kliniğimizde uyguladığımız diş beyazlatma tedavisinden sonra ev ortamında 2-3 gün süresince tedaviye devam ettikleri yöntemdir.

Zoom diş beyazlatma yöntemi: Son yıllarda teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle birlikte diş beyazlatma tekniklerinde de yenilikler görülmektedir. Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde zoom diş beyazlatma yönteminde dişlere uygulanan jeli bir ışık kaynağı yardımıyla daha aktif hale getiriyoruz. Böylece hastalarımıza daha düşük konsantrasyonda jel ile daha hızlı sonuç alma imkânı sunuyoruz.

diş beyazlatma fiyatları güncel

Diş Beyazlatmanın Avantajları Nelerdir?

Diş beyazlatma estetik açıdan önemli olmasının yanı sıra sağlıklı dişler için de oldukça önemlidir. Kliniğimizde uzman hekim kadrosu tarafından uygulanan diş beyazlatmanın başlıca avantajları şu şekildedir:

 • Kliniğimizde hastalarımıza kişiye özel hizmet sunuyoruz. Beyazlatma işlemi öncesinde hastalarımızı detaylı muayeneden geçiriyor ve hastaya uygun olan beyazlatma yöntemine karar veriyoruz.
 • Steril ve profesyonel bir ortamda gerçekleştirdiğimiz bleaching uygulamaları sayesinde hastalarımızın kısa sürede daha beyaz dişlere sahip olmasına yardımcı oluyoruz.
 • Diş beyazlatma sadece güzel bir gülüş için uygulanan bir yöntem değildir. Diş beyazlatmanın en önemli avantajlarından biri de dişlerin yüzeyindeki lekelerin kaldırılmasıdır. Bu sayede bakterilerin dişlerde üremesinin önüne geçilebilir.
 • Diş beyazlatma işlemleri sırasında dişlerdeki hassasiyete bağlı olarak bir miktar sızı olabilir. Bunun haricinde diş beyazlatmanın ağrısız bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür.

Diş beyazlatma işlemi sadece dişlerin tonunu açmaz aynı zamanda dişler ve ağız için başka faydalar da sağlar. Diş beyazlatma işleminin diğer faydaları şunlardır:

 • Lekeleri ve ton koyulaşmalarını giderir.
 • Özgüveni artırır.
 • Ağız içi bakteri popülasyonunu azaltır.
 • Ağız içi hijyeni artırır.
 • Kişinin taleplerine uygun tonlarla görsel olarak görüntüyü iyileştirir.
 • Hızlı sonuç sağlar.
 • Güvenli bir uygulamadır.
 • Minimum aşınma vardır.
 • Daha beyaz dişlerle birlikte iyileşmiş ağız sağlığı sunar.

Diş beyazlatmak için uygulanan yöntemlerin en güvenilir ve kalıcı olanı uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen işlemlerdir. Genelde birkaç seans ile istenen sonuçların elde edildiği diş beyazlatma prosedürleri, kişinin istediği beyazlık seviyesine göre farklı süreler alabilir. Uzman diş hekimi ile gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemleri etkili ve zararsız sonuç elde edilmesine yardımcı olur.

Beyazlatma İşlemi Kimlere Tavsiye Edilmez

Beyazlatma işleminin uygulanamayacağı kişiler de vardır. 18 yaşından küçük kişiler, diş minesi ya da diş etleri sağlıklı olmayan kişiler, hamile ya da emzirme döneminde olan kadınlar, diş üzerinde kaplama bulunan kişiler beyazlatma işlemleri için uygun değildir. Örneğin, diş çürüğünüz varsa önce çürüklerin tedavi edilmesi gerekir. Çünkü beyazlatma işlemi dişlerinizi hassaslaştırabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma işlemi mutlaka uzman diş hekimi ve sağlık ekibi ile gerçekleştirilmesi gereken bir prosedürdür. Kalıcı ve kaliteli bir çözüm için mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Diş beyazlatma fiyatları; diş hekiminin uzmanlığına, işlemin türüne, beyazlatma işleminin seansına, ek bir tedaviye ihtiyaç olup olmadığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Kişinin diş renginin bir ton açılması ile üç ton açılması arasında fiyat farklılıkları olabileceği gibi uzayan seanslar da fiyat için bir etkendir. Siz de diş beyazlatma fiyatları 2023 yılı hakkında bilgi almak istiyorsanız Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne başvurabilir, gerçekleştirdiğimiz kontrollerin ardından fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Tevfik Yavuz (Yardımcı Doçent Doktor – Protez Uzmanı)

Tedavilerimiz

DisBeyazlatma Kapak 03 DisBeyazlatma Kapak 04
DisBeyazlatma Kapak 01 DisBeyazlatma Kapak 02

Teklif Alın

Leave a Reply